03
Jun
2022

Recepty

Špagety so schwarzwaldskou šunkou, cuketou a kukuricou

Špagety so schwarzwaldskou šunkou, cuketou a kukuricou

Toto jedlo som robila asi týždeň dozadu ako z núdze cnosť. Zdržala som sa pri zakladaní mojich záhonov a až keď som o 12tej prišla dovnútra, mi došlo, že nemáme uvarený obed. Doma dva hladné krky okrem toho môjho, tak som zbúchala nejakú rýchlovečku.

Ospravedlňujem sa za fotografiu, cvakla som ju, až keď si moje trojročné dieťa pýtalo dupľu a manžel si ju doprial sám so slovami, že tento recept si mám jednoznačne uložiť, že je to neskutočná dobrota. Nevedel, že to bol recept typu „čo chladnička dala“, tak som si ho spísala len tak pre nás.

A prečo ho teda dávam aj sem? Včera som znova v chvate urobila veľmi chutné cestoviny (aj u vás sa varia cestoviny, keď sú nestíhačky? :-D ), pobavilo ma ale, keď ma muž požiadal, či by som nespravila také, ako naposledy. V chladničke tentoraz chýbala schwarzwaldská šunka, tak som musela opäť improvizovať. Ale ako vidím, pri najbližšom nákupe musím tento fakt napraviť. Zatiaľ vám sem pridám recept, lebo aj keď vizuálne ani na prvý pohľad nevyzerá ako niečo, o čom sa oplatí písať na blogu, tá chuť veru stojí za to. Narozdiel od sprievodnej fotky :-) Ale veď už určite viete, čo sa snažím naučiť seba a možno aj vás – nemusí byť všetko na svete dokonalé :-)

A niečo také proste je. Neveríte? Uvarte si špagety a ochutnajte ;-)

SUROVINY

POSTUP

1. Nadrobno pokrájaný cesnak som do zavoňania popražila na roztopenom masle a pridala som k nemu na tenké rezančeky pokrájanú cuketu a chvíľu restovala.

2. K cukete som pridala na väčšie kúsky pokrájanú šunku a nadrobno postrúhanú mrkvu.

3. Medzitým som špagety uvarila do stavu takmer al dente (nech sú ešte trošku tvrdé, ale už takmer mäkké, jasné, nie? :-D ).

4. Keď už cuketa mala zlatistú farbu, osolila som ju, okorenila, pridala k nej zliatu kukuricu, zaliala smotanou a ochutila tymiánom.

5. Nechala som prevrieť na miernom ohni, nech sa omáčka zredukuje; ak by sa vám zdala málo tekutá, môžete pridať z vody, v ktorej sa varili cestoviny, to omáčkam často chuťovo pomôže :-).

6. Nakoniec som prisypala sušenú petržlenovú vňať (môžete aj čerstvú, ale ešte nemám :-D), poriadne zamiešala.

7. Omáčku som celú preliala k špagetám, na ktoré som po zliatí nakvapkala trošku olivového oleja a poriadne ich premiešala.

8. Podávala som s nastrúhaným parmezánom

A takto vznikli špagety, ktoré sme jedli asi 3 dni, a ani raz som pri nich nepočula slovko protestu. Dokonca sa o poslednú porciu moji stravníci takmer pobili :-D (žartujem. Podelili si ju. No fakt. Hoci to znamenalo, že každý z nich dostal asi 3 špagety. Nuž, ako im dobre, ja som spokojná :-))) ).

No, keďže vás mám rada, nemohla som si tento recept nechať pre seba, podelím sa oň s vami :-)

Ahoj!
Som Anna,


a vy práve čítate moje zápisky s postrehmi z každodenného boja s perfekcionizmom a z neho vyplývajúcej prokrastinácie a frustrácie, ktoré u mňa práve materstvom nabrali na intenzite. Ak to máte podobne, rada vás inšpirujem myšlienkami, čriepkami zo života i receptami a ešte radšej vás spoznám a skamarátim sa s vami, nech sme v tom spoločne :-). Keď sa zrovna neľutujem na MD, vytešujem sa mojich dvoch dcér a manžela, zaujímam sa o psychológiu vzťahov a výchovy, pečiem torty a vyváram mňamky, učím sa tvoriť nové veci, spoznávam svoju osobnosť a jej interakcie s okolím a hrdo nosím titul magistry farmácie.