27
Sep
2021

Recepty

Hruškovo škoricové muffiny s karamelovou bodkou

Hruškovo škoricové muffiny s karamelovou bodkou

Už pár dní som mala neodolateľnú chuť na niečo voňavé, jesenné, škoricové. Škorica je celkovo moja úplne najobľúbenejšia korenina, čo sa sladkostí týka. Škoricové slimáky, krupicová kaša so škoricou, škoricové mlieko. Od detstva je to moja jasná voľba.

Tentokrát si ma ale nezískal žiaden z receptov, ktorý som našla, alebo ak sa to niektorému podarilo, nemali sme v domácnosti (tesne po sťahovaní, viď posledná foto ešte aj s nevybalenými krabicami :D) na jeho prípravu dostupné suroviny. Nič sa nedalo robiť, musela som pohnúť rozumom a chuťovými pohárikmi a poviem vám, nemohla som urobiť lepšie! Veď len vyskúšajte:

CESTO

POSTUP

Suché suroviny (múky, cukor, vanilkový cukor, prášok do pečiva, soľ, škorica a korenie) som zmiešala v jednej nádobe a mokré suroviny (vajíčka a smotanu izbovej teploty a rozpustené maslo) som zmiešala v druhej nádobe. Suchú zmes som za opatrného miešania (nie šľahania!) presypala postupne do mokrej zmesi a jemne miešala do vzniku kompaktnej zmesi. Medzitým mi dievčatá naplnili otvory na muffinkovej forme papierovými košíčkami a tie sme postupne každý naplnili jednou lyžicou cesta, do ktorého sme vtlačili cca 3 kocky nakrájanej hrušky. Následne sme do košíčkov porozdeľovali zvyšok cesta. Muffiny som vložila do rúry vyhriatej na 180 stupňov a piekli sa asi 20 minút, treba ich sledovať. Keď boli upečené, vypla som rúru a ešte asi 5 minút som ich v nej nechala. Následne som ich vytiahla, ešte teplé potrela rozpusteným maslom a posypala škoricovým cukrom. Dozdobila som ich karamelovým topingom.

Muffiny vo forme potreté maslom a posypané škoricovým cukrom

Muffinky bola dobra voľba, nakoľko je aktuálne sezóna hrušiek a my sme zásobení domácimi hruškami ako mojimi rodičmi, tak mojimi svokrovcami (a veľká vďaka za to!♥). Kombinácia hruška+škorica+karamel je nesmrteľná, navyše obsah celozrnnej ražnej a špaldovej múky z nich robí výživný koláčik, ktorý som s pokojným svedomím dopriala aj svojim deťom na desiatu, či olovrant. V košíčkoch sú utešené a mimoriadne atraktívne aj pre ne. Škorica muffinky prevoňala a fakt, že som ich pripravovala s mojimi dcérami, ktoré to navyše neskutočne bavilo, z nich robí jeden z mojich najobľúbenejších koláčikov, ktoré si v blízkej dobe urcite doprajeme! :)

Budem rada, ak mi dáte vedieť, či ste ich skúsili a ako vám chutili :)

Muffiny naaranžované na tanieri s hruškami

Ahoj!
Som Anna,


a vy práve čítate moje zápisky s postrehmi z každodenného boja s perfekcionizmom a z neho vyplývajúcej prokrastinácie a frustrácie, ktoré u mňa práve materstvom nabrali na intenzite. Ak to máte podobne, rada vás inšpirujem myšlienkami, čriepkami zo života i receptami a ešte radšej vás spoznám a skamarátim sa s vami, nech sme v tom spoločne :-). Keď sa zrovna neľutujem na MD, vytešujem sa mojich dvoch dcér a manžela, zaujímam sa o psychológiu vzťahov a výchovy, pečiem torty a vyváram mňamky, učím sa tvoriť nové veci, spoznávam svoju osobnosť a jej interakcie s okolím a hrdo nosím titul magistry farmácie.